Forside       Event       Holdtilmelding       Holdoversigt       Bestyrelsen       Instruktører       Kalender       Markedsplads
Skip Navigation Links
- SponsorerExpand - Sponsorer
- Hold og priser
- SvømmeskolenExpand - Svømmeskolen
- KonkurrenceafdelingenExpand - Konkurrenceafdelingen
- Vandpolo
- Livredning/Bassinprøve
- Træning, ernæring & hygiejneExpand - Træning, ernæring & hygiejne
- Stævner og eventsExpand - Stævner og events
- Dronning Dorothea CupExpand - Dronning Dorothea Cup
- KlubmesterskaberExpand - Klubmesterskaber
- KlubrekorderExpand - Klubrekorder
- Om KSKExpand - Om KSK
- NyhederExpand - Nyheder
- Job
- Galleri
- Betingelser

 
Klik her for at oprette en profil

  Brugernavn
 
  Password
       Glemt login info?  
Klubmesterskaber 2011
 

Placering

Svømmer

Gruppe

Klubmester

Michael Danø

Herrer, gruppe a

Sølvvinder

Tobias Dahl Vind

Bronzevinder

Thomas Jensen

Klubmester

Mathilde Stærk

Damer, gruppe a

Sølvvinder

Caroline Svarer

Bronzevinder

Malene Sandvang

Klubmester

Christian Gravgaard

Herrer, gruppe b

Sølvvinder

Frederik Elmann

Bronzevinder

Alexander Ohrt

Klubmester

Freja Hamann-Larsen

Damer, gruppe b

Sølvvinder

Sandra Guldborg

Bronzevinder

Stine Knudsen

Klubmester

Jonas Gadegaard Hansen

Drenge, gruppe c

Sølvvinder

Bronzevinder

Klubmester

Anne-Katrine jørgensen

Piger, gruppe c

Sølvvinder

Fie Holzmann

Bronzevinder

Madison Guldborg

Klubmester

Kasper Jørgensen

Drenge, gruppe d

Sølvvinder

Andreas Jørgensen

Bronzevinder

Nikolaj Møller-Sørensen

Klubmester

Karoline Bauer

Piger, gruppe d

Sølvvinder

Ida Højsager

Bronzevinder

 
Et stort tillykke til alle nye klubmestre.
 
Grunden til de tomme pladser er ikke, at der ikke har været nogen deltagere, men at de tilmeldte ikke har haft
de løb der var nødvendinge for at være med i opløbet.
 

Flidspokaler
K4/TD - Nikolaj A. Jørgensen
K3/TP - Frederikke Christensen
K2 - Rasmus Ulka Nielsen
K1 - Sandra Guldborg
Sprinterpokalen
Caroline Svarer
Michael Danø
 
Stilartsmestre
Fly Ryg Bryst Crawl

Gruppe a drenge

Michael Danø

Mikkel Møller-Sørensen

Christian Jensen

Michael Danø

Gruppe a piger

Mathilde Stærk

Caroline Svarer

Mathilde Stærk

Mathilde Stærk

Gruppe b drenge

Oliver Danielsen

Christian Gravgaard

Johannes Larsen

Gruppe b piger

Dorthea Jørgensen

Freja Hamann-Larsen

Sandra Guldborg

Freja Hamann-Larsen

Gruppe c og d drenge

ingen

Andreas Jørgensen

Jonas Gadegaard Hansen

Jonas Gadegaard Hansen

Gruppe c og d piger

ingen

Fie Holzmann

Anne-Katrine Jørgensen

Anne-Katrine Jørgensen

 
Et stort tillykke til jer.
 
Denne side er drevet af Klubmodul.dk