Forside       Event       Holdtilmelding       Holdoversigt       Bestyrelsen       Instruktører       Kalender       Markedsplads
Skip Navigation Links
- SponsorerExpand - Sponsorer
- Hold og priser
- SvømmeskolenExpand - Svømmeskolen
- KonkurrenceafdelingenExpand - Konkurrenceafdelingen
- Vandpolo
- Livredning/Bassinprøve
- Træning, ernæring & hygiejneExpand - Træning, ernæring & hygiejne
- Stævner og eventsExpand - Stævner og events
- Dronning Dorothea CupExpand - Dronning Dorothea Cup
- KlubmesterskaberExpand - Klubmesterskaber
- KlubrekorderExpand - Klubrekorder
- Om KSKExpand - Om KSK
- NyhederExpand - Nyheder
- Job
- Galleri
- Betingelser

 
Klik her for at oprette en profil

  Brugernavn
 
  Password
       Glemt login info?  
Hold: E1
 
Træner: Jacob Brink Quaade
Assistenttræner: Martin Jørgensen
 

E1

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Mandag

17.00-18.00

18.00-20.00

20.00-20.15

Tirsdag

05.45-06.00 (omkl.)

06.00-07.30

 

Tirsdag

17.00-18.00

18.00-20.00

20.00-20.15

Onsdag

16.30-17.30

17.30-19.30

19.30-19.45

Torsdag

05.45-06.00 (omkl.)

06.00-07.30

 

Torsdag

16.00-16.45

16.45-18.45


Fredag

05.45-06.00 (omkl.)

06.00-08.00

 

Fredag

16.30-17.30

17.30-19.30


                 Lørdag                    

omklædt 6.55

07.00-09.00

09.00-09.45

 
På E1 aftales de enkeltes træningstider med Jacob, for at undgå alt for mange på banerne.
Gældende dryland tider bliver opdateret medio august 2017.
 
 
Hold: E2
 
Træner: Martin Jørgensen
Assistenttræner: Jacob Brink Quaade
 

E2

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Mandag omklædt 15.55

18.00-19.00

16.00-18.00 


Tirsdag

05.45-06-00 (omkl.)06.00-07.30 
Tirsdag17.00-18.0018.00-20.0020.00-20.15

Onsdag omklædt 15.55

17.30-18.30

16.00-17.30


Torsdag05.45-06-00 (omkl.)06.00-07.30 

Torsdag

Sdr. Vang

 

 

17.00-18.30

 

 

Fredag

16.30-17.30

17.30-19.30


Lørdag omklædt 06.55


07.00-09.00

09.00-09.45

Mulighed for morgentræning i Slotssøbadet tirsdag & torsdag sammen med E1

 
                                                        På E2 aftales de enkeltes træningstider med Martin, for at undgå for mange på banerne,
                                                                          specielt omkring fællestræningerne med E1 (tirsdag og søndag)
                                                                             Gældende dryland tider bliver opdateret medio august 2017.
  
 
Hold: Mini Elite
 
Træner: Anja Pedersen & Rasmus Ulka Nielsen
Assistenttræner: Mads Bülow Nikolajsen
 

Mini Elite

Ugedag

Dryland

Vandtid


Mandag17.30-18.00
18.00-19.00

Onsdag

17.30-18.30

16.30-17.30


Fredag

17.30-18.00

16.00-17.30


Søndag


17.30-19.00


 Mini Elite+ træner også:                  
               Torsdag       Skolen åbner 17.45         Brændkjærskolen
             18.00-19.00
 

Mulighed for morgentræning i Slotssøbadet tirsdag & torsdag fra 5.45 til 07.30, skal aftales med din træner. 

                                                                  
                                                                         Gældende dryland tider bliver opdateret medio august 2017.
 
Hold: Talenthold
 
Træner: Keld Christensen
Assistenttræner: Maj-Britt Christensen
 

Talenthold

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Mandag

16.30-17.00

17.00-18.00


Fredag

15.30-16.00

16.00-17.00


 Talent+ træner også:   

Søndag

Brændkjærskolen

Brændkjærskolen

Brændkjærskolen

 

Omklædning


Omklædning

 

16.00-16.15

 16.15-17.30

17.30-17.45

                                                                         
                                                                              Gældende dryland tider bliver opdateret medio august 2017.
 
 
Hold: K1
 
Træner: Jacob Brink Quaade
Assistenttræner: Martin Jørgensen
 

K1

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Mandag

17.30-18.00

18.00-20.00

20.00-20.15

Onsdag

17.00-17.30

17.30-19.30

19.30-19.45

               Torsdag            16.15-16.45            16.45-18.45            18.45-19.00
                Fredag            17.00-17.30            17.30-19.30            19.30-19.45
               Lørdag                           07.00-09.00              09.00-09.45
                                                                   
                                                                        Gældende dryland tider bliver opdateret medio august 2017.
 

Hold: K2
 
Træner: Rasmus Ulka Nielsen
Assistenttræner: Daniel Dueholm
 

K2

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Torsdag Marielundskolen

17.00-17.30

17.30-18.30

18.30-18.45

Fredag

17.30-18.00

18.00-19.30

19.30-19.45

Søndag17.00-17.3017.30-19.0019.00-19.15

           Gældende dryland tider bliver opdateret medio august 2017.
  
 
Denne side er drevet af Klubmodul.dk