Klubmesterskaber 2013
Klubmesterskaber 2013 blev igen i år en rigtig svømmefest
Klubmesterskaberne gav nedenstående mestre
Gruppe |
Placering |
Svømmer |
Point opnået |
Herrer,
gruppe a |
Klubmester |
Alexander Ohrt |
3640
|
|
Sølvvinder |
Christian Gravgaard |
3570
|
|
Bronzevinder |
Frederik Elmann |
3243
|
Damer,
gruppe a |
Klubmester |
Freja Hamann Larsen |
3708
|
|
Sølvvinder |
Sandra Guldborg |
3004
|
|
Bronzevinder |
Ida Kusk |
2885
|
Herrer,
gruppe b |
Klubmester |
Jonas G. Hansen |
3098
|
|
Sølvvinder |
Rasmus Ulka Nielsen |
2333
|
|
Bronzevinder |
Malthe Sielemann |
1622
|
Damer,
gruppe b |
Klubmester |
Anne Katrine Jørgensen |
2888
|
|
Sølvvinder |
Lærke Toftgaard |
2672
|
|
Bronzevinder |
Fie Holzmann |
2349
|
Drenge,
gruppe c |
Klubmester |
Matthias Mikkelsen |
2258
|
|
Sølvvinder |
Kasper Jørgensen |
1998
|
|
Bronzevinder |
Andreas Jørgensen |
1870
|
Piger,
gruppe c |
Klubmester |
Marie Louise Jørgensen |
1226
|
|
Sølvvinder |
Freja Ulka Nielsen |
767
|
|
Bronzevinder |
INGEN |
|
Drenge,
gruppe d |
Klubmester |
William Svarer |
915
|
|
Sølvvinder |
William Orht |
907
|
|
Bronzevinder |
Joshua Dannevang |
509
|
Piger,
gruppe d |
Klubmester |
Elma Gabela |
870
|
|
Sølvvinder |
Cille Christensen |
768
|
|
Bronzevinder |
Laura Toftgaard |
261
|
Hele resultatlisten kan ses her
Stilartsmestre |
Stilartsmestre |
Fly |
Ryg |
Bryst |
Crawl |
Gruppe a
drenge |
Michael Danø |
Alexander Ohrt |
Christian Gravgaard |
Michael Danø |
Gruppe a
piger |
Freja Hamann Larsen |
Stine Knudsen |
Sandra Guldborg |
Freja Hamann Larsen |
Gruppe b
drenge |
Jonas G. Hansen |
Jonas G. Hansen |
Rasmus Ulka Nielsen |
Jonas G. Hansen |
Gruppe b
piger |
Lærke Toftgaard |
Anne Katrine Jørgensen |
Caroline Bo Nielsen |
Anne Katrine Jørgensen |
Gruppe
c drenge |
Kasper Jørgensen |
Andreas Jørgensen |
Matthias Mikkelsen |
Matthias Mikkelsen |
Gruppe
c piger |
Ida Højsager |
Marie Louise Jørgensen |
Marie Louise Jørgensen |
Freja Ulka Nielsen |
Gruppe d
drenge |
William Svarer |
William Ohrt |
William Ohrt |
William Svarer |
Gruppe d
piger |
Cille Christensen |
Cille Christensen |
Elma Gabela |
Elma Gabela |
Sprinterpokalen blev vundet af
Freja Hamann-Larsen
Michael Danø