Forside       Event       Holdtilmelding       Holdoversigt       Bestyrelsen       Instruktører       Kalender       Markedsplads
Skip Navigation Links
- SponsorerExpand - Sponsorer
- Hold og priser
- SvømmeskolenExpand - Svømmeskolen
- KonkurrenceafdelingenExpand - Konkurrenceafdelingen
- Vandpolo
- Livredning/Bassinprøve
- Træning, ernæring & hygiejneExpand - Træning, ernæring & hygiejne
- Stævner og eventsExpand - Stævner og events
- Dronning Dorothea CupExpand - Dronning Dorothea Cup
- KlubmesterskaberExpand - Klubmesterskaber
- KlubrekorderExpand - Klubrekorder
- Om KSKExpand - Om KSK
- NyhederExpand - Nyheder
- Job
- Galleri
- Betingelser

 
Klik her for at oprette en profil

  Brugernavn
 
  Password
       Glemt login info?  
Stævneresultater
 
Her på siden kan du se resultater fra de stævner hvor Kolding svømmeklub deltager.
 
Tryk på  du ønsker at se resultater fra et af stævnerne nedenfor.
 
 
Oktober 2017
7. oktober Region Syd Turnering 1. stævne, Varde
September 2017
22.-24. sept    Vest Danske kortbane Mesterskab, Horsens
23.-24. sept43. Internationaler Förde-Pokal 2017, Flensborg
Juni 2017
24.-27. juni   Danske Junior Mesterskab på langbane, Esbjerg
24.-27. juni   Danske Årgangs Mesterskab på langbane, Aalborg
17.-18. juni  Spar Nord Viborg Cup 2017
 
Maj 2017
19-21. maj   Dronning Dorothea Cup, Kolding
April 2017
30. aprilSportigan Cup, Fredericia
23. aprilDGI Talent/begynder, Blåvandshuk
21.-23. aprilVÅM Vest Danske Årgangsmesterskaber, Thisted
1.-5. aprilDanish Open
Marts 2017
25. martsRegion Syd Turnering - 3. stævne, Vamdrup
17-19. martsSpektrum Odder Cup, Odder
5. martsDGI Begynder/Talent stævne, Vejen  
5. marts Region Syd Turnering - 2. stævne, Børkop  
3-5. marts Vest Danske Langbane Mesterskab, Hjørring  
 
Februar 2017
3-5. februarDÅM, A, Odense
3-5. februarDÅM, B, Ringe
November 2016
17-20. november DM 2016, kortbane, Esbjerg 
14. november
Klubmesterskaber 2016, mandag 
15. november
Klubmesterskaber 2016, tirsdag
18. november Klubmesterskaber 2016, fredag 
19. november Klubmesterskaber 2016, lørdag morgen 
19. november Klubmesterskaber 2016, lørdag eftermiddag 
 9-13. novemberDM Junior, kortbane, Bellahøj
 5. novemberSyd Meet, Sønderborg
Oktober 2016
28-20. oktober Vest Junior/Senior Kortbane, Hjørring 
 
September 2016
23-25. september Forum Horsens Cup, Indledende 
23-25. septemberForum Horsens Cup, Finaler 
25. septemberDGI Begynder/talentstævne, Ølgod
 
Juni 2016
25-28. juni DJM på langbane, Herning 
25-28. juni    DÅM på langbane, Helsingør 
11-12. juniMidsommer Cup, Ikast
Maj 2016
27-29. maj Dronning Dorothea Cup, Kolding  
6-8. majDanish International Swim Cup, Esbjerg
April 2016
17. april DGI, begynder/talent stævne, Oksbøl  
8-10. aprilVÅM, Thisted
 
Marts 2016
18-20. martsVestmesterskaber Senior/Junior Langbane, Århus  
6. marts Sportigan Cup, Fredericia  
6. martsDGI betynder/talentstævne, Vejen
 
Februar 2016
5-7. februarDÅM-k, Bellahøj
 
Januar 2016
17. januarRegion Syd, stævne 3, Vingsted
December 2015
11-13. december VÅM, grp 1, Odense  
11-13. decemberVÅM, grp 2, Holstebro
November 2015
22. novemberDGI stævne, Grindsted
 
Oktober 2015
26-31. oktober Klubmesterskab, alle dage, Kolding  
23-25. oktober
Vestdanske kortbanemesterskaber, Nyborg 
25. oktoberRegion syd, stævne 2, Kolding

September 2015
27. september Begynder og Talentstævne, Helle hallerne
18-20. september Forum Horsens cup, Horsens  
13. september
Region Syd stævne, Kolding Resultat og pointstilling
 
Juli 2015
4-8. juliDM-L, DMJ-L
 
 
Juni 2015
27-30. juni  Dåm, Grp. 1, Odense 
19-21. juni  Dåm, Grp. 2, Esbjerg  
5-7. juni      Aahus open, Aarhus
6-7. juniMidsommer cup, Ikast

 
 
Maj 2015
29-31. majVåm Grp. 1, Horsens
29-31. majVåm Grp.2, Aabybro
 
April 2015 
 24-26. aprilDronning Dorothea Cup, Kolding
18. aprilTalentmesterskaber, finale
 
 
Marts 2015
22. marts Talentmesterskaber, pointstilling
 
22. marts Talentmesterskab, grp. 2 & 3 indledende i Esbjerg   
21. martsTalentmesterskab, grp. 1 indledende i Erritsø  
8. martsDGI Begynder & talent stævne i Helle 
8. marts DGI Begynder & talent stævne i Helle, pointstilling

  
Februar 2015  
 27. februar Vest langbane i Hjørring 
 21. februarDGI sølv & bronze stævne i Esbjerg, point stilling 
 21. februarDGI sølv & bronze stævne i Esbjerg  
 
Januar 2015  
31. januar -
1. februar 
DM-Hold grp. 1 i Haderslev
 
17. januarRegion Syd stævne i Vingsted  
16-18. januar DÅM-K i Esbjerg
10. januarDGI sølv & bronze stævne i Esbjerg, point stilling
10. januarDGI sølv & bronze stævne i Esbjerg
 
December 2014
6-7. decemberVÅM gruppe 2 i Lyseng
5-7. decemberVÅM gruppe 1 i Esbjerg
 
November 2014 
23. november
DGI stævne i Grindsted
9. novemberKlubmesterskaber 2014, søndag i Kolding
8. novemberKlubmesterskaber 2014, lørdag i Kolding
7. november    Klubmesterskaber 2014, fredag i Kolding
3. novemberIntern stævne i Kolding
 
Oktober 2014 
24-26. oktober Vestdanske kortbanemesterskaber
25. oktoberRegion Syd 2. stævne i Kolding
11-12. oktoberValle Cup i Grindsted
 
September 2014
26-28. septemberConcordia Cup i Thisted
26-28. septemberSyd Cup i Haderslev
13. septemberRegion Syd 1. stævne grp. 2 & 3 i Kolding, placering og point
13. september Region Syd 1. stævne grp. 2 & 3 i Kolding
13. septemberDGI sølv & bronze stævne i Esbjerg
   
 
Denne side er drevet af Klubmodul.dk