NYHEDER

Hold: E1
 
Træner: Jacob Brink Quaade
Assistenttræner: Kasper Jørgensen, Mads Bülow og Tom Heilmann
 

E1

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Mandag


18.00-20.00

20.00-20.15

Tirsdag

05.45-06.00 (omkl.)

06.00-07.30

 

Tirsdag

17.00-18.00

18.00-20.00

20.00-20.15

Onsdag


17.30-19.30

19.30-19.45

Torsdag

05.45-06.00 (omkl.)

06.00-07.30

 

Torsdag

16.00-16.45

16.45-18.45


Fredag

05.45-06.00 (omkl.)

06.00-08.00

 

Fredag


17.30-19.30


                 Lørdag                    

omklædt 6.55

07.00-09.00

09.00-10.00

 
På E1 aftales de enkeltes træningstider med Jacob, for at undgå alt for mange på banerne.
 

Hold: E2
 
Træner: Tom Heilmann
Assistenttræner: Jacob Brink Quaade, Kasper Jørgensen og Mads Bülow
 

E2

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Mandag omklædt 15.55

18.00-19.00

16.00-18.00 


Tirsdag

05.45-06-00 (omkl.)06.00-07.30 
Tirsdag17.00-18.0018.00-20.0020.00-20.15

Onsdag omklædt 15.55

17.30-18.30

16.00-17.30


Torsdag05.45-06-00 (omkl.)06.00-07.30 

Torsdag

Sdr. Vang

 

 

17.00-18.30

 

 

Fredag

16.30-17.30

17.30-19.30


Lørdag omklædt 06.55


07.00-09.00

09.00-09.30

Mulighed for morgentræning i Slotssøbadet tirsdag & torsdag sammen med E1

 
                                                        På E2 aftales de enkeltes træningstider med Tom, for at undgå for mange på banerne,
                                                                          specielt omkring fællestræningerne med E1 (tirsdag og søndag)
                                                                             
   

Hold: Mini Elite
 
Træner: Ida Kusk og Anne Kathrine Jørgensen
Assistenttræner: Mads Bülow og William Vittrup Nielsen
 

Mini Elite

Ugedag

Dryland

Vandtid


Mandag17.30-18.00
18.00-19.00

Onsdag

17.30-18.30

16.30-17.30


Fredag

17.30-18.00

16.00-17.30


Søndag


17.30-19.00


 Mini Elite+ træner også:                  
               Torsdag       Skolen åbner 17.45         Brændkjærskolen
             18.00-19.00
 

 

                                                                  
                                                                          

Hold: Talenthold
 
Træner: Keld Christensen
Assistenttræner: Maj-Britt Christensen, Kasper Jørgensen
 

Talenthold

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Mandag

16.45-17.00

17.00-18.00


Fredag

15.30-16.00

16.00-17.00


 Talent+ træner også:   

Søndag

Brændkjærskolen

Brændkjærskolen

Brændkjærskolen

 

Omklædning


Omklædning

 

16.00-16.15

 16.15-17.30

17.30-17.45

                                                                         
                                                                  
 

Hold: K1
 
Træner: Jacob Brink Quaade
Assistenttræner: Kasper Jørgensen, Mads Bülow og Tom Heilmann
 

K1

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Mandag


18.00-20.00

20.00-20.15

Onsdag


17.30-19.30

19.30-19.45

               Torsdag            16.15-16.45            16.45-18.45            18.45-19.00
                Fredag            17.00-17.30            17.30-19.30            19.30-19.45
               Lørdag                           07.00-09.00              09.00-10.00
                                                                   
                                                                       

Hold: K2
 
Træner: Rasmus Ulka Nielsen
Assistenttræner: Frederik Henriksen, Frederik Jessen, William Vittrup Nielsen
 

K2

Ugedag

Dryland/Opvarmning

Vandtid

Udstrækning

Torsdag Marielundskolen

Adg. til omklædning 17.15

17.30-18.30


Fredag

17.30-18.00

18.00-19.30


Søndag17.00-17.3017.30-19.00

        
 

SPONSORER / SAMARBEJDSPARTNERE