NYHEDER

KOMMENDE STÆVNER OG EVENTS
 
På denne side kan du finde relevant information om kommende stævner m.v.
Det kan være startlister, tidsplaner, officialslister osv.
 
En udspecificeret stævnekalender sæson 2017/2018:
Stævnekalender på listeform: se her
 
Find information herunder om følgende aktuelle stævner og events:
28. juni-2. august: Sommer ved Søen
29. juni-3. juli: Danske Langbane Mesterskab for Årgangsgrupperne, Bellahøj
4.-8. juli:  Danske Junior Langbane Mesterskab, Nørresundby
 
Ændringer kan forekomme

Danske Langbane Mesterskab for Årgangsgrupperne
 
Afholdes i Bellahøj svømmehal på 50m bane. For svømmere piger årgang 2004/2005/2006 og drenge årgang 2003/2004/2005
 
Afgang fra Kolding med private biler fredag d. 29. juni 2018 - kl. 16.00 og hjemkomst tirsdag d. 3. juli 2018, sen aften.
 
Stævnedage er lørdag/søndag/mandag/tirsdag.
 
Følgende svømmere deltager:
Cille Christensen, Anne Sofie Nørtoft, Nicoline Kornum-Svensson(der kan komme 1-3 mere)
Overnatning foregår på Bellahøj Danhostel.

Træner: Majbritt Christensen
 
Holdleder: Niels Nørtoft (hvis der ikke skal være official)
 
Official:
Lørdag: Niels Nørtoft hele dagen (vi mangler at høre retur fra DS)
Søndag: Niels Nørtoft hele dagen (vi mangler at høre retur fra DS)
Mandag: Niels Nørtoft hele dagen (vi mangler at høre retur fra DS)
Tirsdag : Niels Nørtoft hele dagen (vi mangler at høre retur fra DS)
 
Kørsel:
Cille - køre selv
Anne Sofie – Nicoline
 
Løbsliste se her
 
Anmeldelse se her
 
Startliste se her
 
Tidsplaner se her
 
Praktiske:
Der overnattes på Bellahøj Vandrehjem, som ligger i gåafstand til svømmehallen.
Alt forplejning vil foregå på bellahøj Danhostel.
Her medbringes dyne/pude betræk og lagen.
Der vil være mulighed for indsvømning allerede fredag aften når i kommer derover.
 
Folder se her
 

Sommer ved Søen
 
Vi mødes alle torsdage kl. 17.00 i Sct. Jørgens Gaard, hvor opgaverne vil blive fordelt, og der vil blive givet instruks i disse. Den ansvarlige person for fordeling af opgaver/instruks er markeret med orange.
 
 

  
Danske Junior Langbane Mesterskab 2018
 
Afholdes i Nørresundby
 
For svømmere piger årgang 2003/2002/2001 og drenge årgang 2000/2001/2002
 
Afgang fra Kolding onsdag d. 4. juli kl. 16.00
Onsdag d. 4. juli – mulighed for indsvømning kl. 18.00-20.00
Torsdag d. 5. juli Indsvømning kl. 7.30-9.15 - Stævnestart kl. 9.30- ca. 12.00 - Indsvømning finaler kl. 15.00-16.55 - Finalestart kl. 17.00
Fredag d. 6. juli Indsvømning kl. 7.30-9.15 - Stævnestart kl. 9.30- ca. 12.00 - Indsvømning finaler kl. 15.00-16.55 - Finalestart kl. 17.00
Lørdag d. 7. juli Indsvømning kl. 7.30-9.15 - Stævnestart kl. 9.30- ca. 12.00 - Indsvømning finaler kl. 15.00-16.55 - Finalestart kl. 17.00
Mandag d. 8. juli Indsvømning kl. 7.30-9.15 - Stævnestart kl. 9.30- ca. 12.00 - Indsvømning finaler kl. 15.00-16.55 - Finalestart kl. 17.00
 
Løbsliste ses her
 
Følgende svømmere deltager:
Matthias B. Mikkelsen, Cecilie Batz, Rune S. Larsen.
 
Træner: Jacob
 
Official:
Torsdag kl. 8.15 -9.30 og kl. 16.00 – 17.00
Fredag kl. 8.30 – 9.30 og kl. 16.00-17.00
Lørdag kl. 8.30 – 9.30 og kl. 16.00 – 17.00
Søndag kl. 8.30 – 9.30 og kl. 16.00 -17.00
 
Holdleder/teknisk møde:
Onsdag d. 4. juli kl. 19.00-20.00
 
Praktiske info:
Overnatning foregår i spejderhytte sammen med Fredericia Svømmeklub.
Her skal medbringes dyne/pude betræk og lagen.
Alt forplejning spise her og der vil være 2 forældre som hjælper til med maden.
 
Anmeldelse se her (kommer)
 
Startliste se her (kommer)
 
Tidsplaner se her (kommer)
 
Kørsel se her (kommer)
 
 
 

SPONSORER / SAMARBEJDSPARTNERE