Forside       Event       Holdtilmelding       Holdoversigt       Bestyrelsen       Instruktører       Kalender       Markedsplads
Skip Navigation Links
- SponsorerExpand - Sponsorer
- Hold og priser
- SvømmeskolenExpand - Svømmeskolen
- KonkurrenceafdelingenExpand - Konkurrenceafdelingen
- Vandpolo
- Livredning/Bassinprøve
- Træning, ernæring & hygiejneExpand - Træning, ernæring & hygiejne
- Stævner og eventsExpand - Stævner og events
- Dronning Dorothea CupExpand - Dronning Dorothea Cup
- KlubmesterskaberExpand - Klubmesterskaber
- KlubrekorderExpand - Klubrekorder
- Om KSKExpand - Om KSK
- NyhederExpand - Nyheder
- Job
- Galleri
- Betingelser

 
Klik her for at oprette en profil

  Brugernavn
 
  Password
       Glemt login info?  


Resultater:

Samlet klubmesterskab:


Junior/Senior:

Damer (årg. 2002 og ældre)

Herrer  (årg. 2000 og ældre)

1.

Caroline Bo Nielsen

Matthias B. Mikkelsen

2.

Karoline Bauer

Rasmus Skare Hald

3.

Annabell S. Kristensen

Kasper Jørgensen


Årgang:

Damer (årg. 2003/2004/2005)

Herrer  (årg. 2002/2003/2004)

1.

Cille Christensen

William Ohrt

2.

Elma Gabela

Joshua Dannevang

3.

Cecilie Batz

William Svarer


Børn:

Damer (årg. 2006 og yngre)

Herrer  (årg. 2005 og yngre)

1.

Laura Toftgaard

Daniel Busk

2.

Ane Christensen

Axel Thomsen

3.

Alberte Langscwager

Christian N. Christensen

4.

Amalie callesen

Casper Batz

5.

Nanna Højstrøm

Simon Myrvig

6.

Signe Christensen

Willum Kornum-Svensson


Vinder af Challenger konkurrencen:

                 Damer: Caroline Bo Nielsen / Herrer: Matthias B. Mikkelsen


Største forbedring:


Gruppe:

Navn:

I løb:

Junior/Senior Damer:

Karoline Bauer

50m Fly

Junior/Senior Herrer:

William Lolk

50m Fly

Årgang Piger:

Nicoline Kornum-Svensson

50m Bryst

Årgang Drenge:

Rasmus Kabel

50m Bryst

Barn Piger:

Signe Christensen

100m IM

Barn Drenge:

Daniel Busk

100m Fri


 Sprintmester konkurrencen (samlet hurtigste tid af alle 50m løb)

                 Damer: Cille Christensen / Herrer: Matthias B. Mikkelsen


Distance konge/dronning:

(De svømmere som i deres årgang har svømmet hurtigst i det længste løb de kunne stille op i):


Gruppe:

Navn:

I løb:

Junior/Senior Damer:

Lærke Toftgaard

1500m Fri

Junior/Senior Damer:

Matthias B. Mikkelsen

1500m Fri

Årgang Piger:

Cille Christensen

800m Fri

Årgang Drenge:

William Ohrt

800m Fri

Barn Piger:

Laura Toftgaard

200m Fri

Barn Drenge:

Christian N. Christensen

200m Fri


5 sek. Forbedring på en 50m distance:


Navn:

Disciplin:

Nicole Kornum-Svensson

BRYST

Karla Kristensen

RYG

Rasmus Kabel

BRYST

Casper Batz

FLY

Amalie Callesen

FLY

Simone Heilmann

FRI

Signe Christensen

BRYST

Axel Thomsen

BRYST


Resultatlister med tider kan findes her på hjemmesiden under:

- Stævner og events
- Stævneresultater
- Klubmesterskaber 2016 - Mandag/Tirsdag/Fredag/Lørdag morgen/Lørdag eftermiddag

<
Denne side er drevet af Klubmodul.dk