NYHEDER

Hold: T2 (E1)
Træner: Dennis Jespersen, Tlf: 27281763, E-mail: dennis@koldingsk.dk
Assistenttræner: Kim Gravgaard
 

T2

Ugedag

Vandtid

Dryland

Mandag

17.40-19.40

16.30-17.40 / 19.40-19.55

Tirsdag

 06.00-07.15

05.45-06.00 / 07.15-07.30 

Tirsdag - Eliteidrætsklasse

07.30-09.00

07.15-07.30 / 09.00-09.10

Tirsdag 
17.00-19.00 16.45-17.00 / 19.00-19.15

Onsdag

17.30-19.30

16.30-17.30 / 19.30-19.45

Torsdag

06.00-07.15

05.45-06.00 / 07.15-07.30 

Torsdag - Eliteidrætsklasse

07.30.-09.00

07.15-07.30

Torsdag     16.45-18.45 16.00-16.45 / 18.45-19.00 

Fredag

17.30-19.30

16.30-17.30 / 19.30-19.45

Lørdag

07.00-09.00

06.45-07.00 / 09.00-09.30

På T2 aftales de enkeltes træningstider med Dennis, for at undgå alt for mange på banerne.


Hold: T3 (E2)
Træner: Kim Gravgaard, Tlf: 21659126, E-mail: kim@koldingsk.dk
Assistenttræner: Marco Viveiros
 

T3

Ugedag

Vandtid

Dryland

Mandag

16.00-17.30

15.45-16.00 / 17.30-18.00

Tirsdag 

06.00-07.15  05.45-06.00 / 07.15-07.30
Tirsdag  - Eliteidræsklasse 07.30-09.00 07.15-07.30 / 09.00-09.15
Tirsdag  17.00-19.00 16.45-17.00 / 19.00-19.15 
Torsdag 06.00-07.15  05.45-06.00 / 07.15-07.30
 Torsdag - Eliteidrætsklasse  07.30-09.00 07.15-07.30 / 09.00-09.15 
 Torsdag - Brændkjærskolen    17.00-18.30

Fredag

17.30-19.30

16.30-17.30 / 19.30-19.45

Lørdag

07.00-09.00

06.45-07.00 / 09.00-09.30

 

Hold: T4 (Mini Elite)
Træner: Marco Viveiros, Tlf: 51927950, E-mail: marco@koldingsk.dk
Assistenttræner:
 

T4

Ugedag

Vandtid

Dryland

Mandag 18.00-19.00 17.30-18.00

Onsdag

16.30-17.30

16.00-16.30/17.30-18.00

Torsdag - Brændkjærskolen


17.00-18.30

Fredag

16.00-17.30

17.30-18.00

 

Hold: T5 (Talenthold)
Træner: Thomas Christiansen, Tlf: 20407302, E-mail: thomas@koldingsk.dk
Assistenttræner: Stine Knudsen
 

T5

Ugedag

Vandtid

Dryland

Mandag

17.00-18.00

16.30-17.00/18.00-18.05

Fredag

16.00-17.00

15.30-16.00/17.00-17.05

Søndag  16.00-17.30   omkl. 15 min. før/efter
 

SPONSORER / SAMARBEJDSPARTNERE