Kontakt
 
Kolding Svømmeklub ledes af bestyrelsen, der har nedsat følgende stående udvalg: Konkurrenceudvalg, svømmeskoleudvalg
og vandpoloudvalg. Klubbens bestyrelse og udvalg vælges ved den årlige generalforsamling i februar, hvor alle
klubbens medlemmer har adgang og stemmeret, jf. klubbens vedtægter
 
Bestyrelse
Formand: Peter Thaysen, Julivænget 42, 6000 Kolding Telefon 7551 86 12 Mail: formand@koldingsk.dk
Næstformand: Lars Rosenkrands Olsen, Opalvej 10, 6000 Kolding Telefon 2124 9971 Mail: naestformand@koldingsk.dk
Kasserer: Kim Hollænder Petersen, Dalby Møllevej 4, 6000 Kolding Telefon 3093 4726 Mailkasserer@koldingsk.dk
Svømmeskoleudvalg: Anna-Lise Larsen, Lyshøj Alle 24, Kolding Telefon 2143 9601 Mailbredde@koldingsk.dk
Formand for Konkurrenceudvalg: Charlotte Heilmann, Møsvråvej 21, 6051 Almind Telefon 2727 1130 Mailkonkurrence@koldingsk.dk
Formand for Vandpolo: Anu Hesselbæk, Stadionvej 22, 6000 Kolding Telefon 30236073 Mailvandpolo@koldingsk.dk
Medlem: Henrik Fuglkjær Stilling, Lindøvænget 3, 6000 Kolding Telefon 2428 4240
Suppleant: Mogens Tørrild Olsen, Olaf Ryesgade 32, 6000 Kolding Telefon 2851 6605
Revisorer: Tina Krag og Grethe Ovesen.
Revisorsupp:
 
Svømmeskoleudvalg
Formand: Anna-Lise Larsen, Lyshøj Alle 24, 6000 Kolding, Telefon 2143 9601 Mail: svømmeskole@koldingsk.dk
Marianne de Mik, Hjarupvej 18 C, 6000 Kolding
Anette Vinding, Møllevej 1, 6000 Kolding, Telefon 2362 4000
Charlotte Behrendtz, Hollændervej 17, Telefon 2127 7321
Merete Nørregaard, Dyrehavegårdsvej 21, Telefon 2964 7310
Inger Goosmann, A.D. Burcharts Vej
21, Telefon 2092 4452 
 
Konkurrenceudvalg
Formand: Charlotte Heilmann, Møsvråvej 21, 6051 Almind, Telefon 2727 1130 Mail: konkurrence@koldingsk.dk
Susanne Dalsgaard Jensen, Røddingvej 14, 6000 Kolding, Telefon 4170 4014
Barbara Toftgaard, Højgårdshaven 29, 6000 Kolding, Telefon 2169 3290
Lone Larsen Dalbygade 63, 6000 Kolding, Telefon 6054 0761
Tina Kristensen, Tunøvænget 6, 6000 Kolding, Telefon 2853 2637
Suppleant: Maj-Britt Vittrup Nielsen, Ingridsvej 11, 6000 Kolding, Telefon 6141 9279
 
Vandpolo
Formand: Anu Virkus Hesselbæk, Telefon 3023 6073, Mail: vandpolo@koldingsk.dk
Klaus Kalmeyer, Jens Thuesensvej 39, 7000 Fredericia, Telefon 2844 3222 
Keld Pedersen, Bygmarken 22, 6000 Kolding, Telefon 6172 6000
Annemette Dueholm Øland
Hans Martin Damm 
 
Medlemsadministration: Dorthe Thaysen, Telefontid tirsdage 17-19 på 7550 0190 Mailadministration@koldingsk.dk
Svømmekoordinatorer: Inger Goosmann & Mogens Goosmann, Telefon 2092 4452
Hjemmeside og Klubmodul: Mail: webmaster@koldingsk.dk